Často kladené otázky k dlouhodobému pronájmu aut

Jak probíhá servisní prohlídka?

Naše vozidla jsou vybavená palubním počítáčem, který sám oznámí dle potřeby, kdy je zapotřebí provést servisní prohlídku nebo výměnu oleje. Jakmile se daná hláška objeví, tak klient nám to bez prodlení oznámí a my ho domluvíme na servisní prohlídku do autorizovaného servisu. V den prohlídky se vozidlo přistaví do servisu do 9 hodiny ráno a odpoledne může být dle požadavku klienta k vyzvednutí. V případě, že prohlídka trvá déle než 6 hodin, tak klient má nárok na náhradní vozidlo zdarma. 

Nárok na náhradní vozidlo má klient pouze za včasného nahlášení servisní prohlídky dle palubního počítače ve vozidle.

Jak probíhá výměna pneumatik?

Výměna pneumatik probíhá na stejném principu jako servisní prohlídka. Zákazník/nájemce bude kontaktován autopůjčovnou a společně se domluví na termínu, kdy se provede výměna pneumatik. Zároveň je během výměny zákazníkovi přistaven náhradní vůz, který může zdarma využívat.

 

Co mám dělat, když se mi rozsvítila kontrolka oleje?

V případě, že se Vám rozsvítila kontrolka oleje, ale stále ještě není zapotřebí dělat servisní prohlídku, je nutno pouze doplnit olej. V tomto případě jsou tu 2 možnosti:

  1. Je-li to možné, tak se domluvte s pracovníkem autopůjčovny na doplnění oleje. Většinou se naši pracovníci do 2 hodin dostaví na dohodnuté místo a doplní potřebné množství oleje. V rámci zkvalitňování našich služeb je daná akce zcela zdarma.
  2. Pokud to není možné (jste mimo město), tak každý vůz je vybaven jedním litrem oleje, který můžete použít kdykoliv na doplnění. Olej se nachází v kufru vedle náhradního kola. Až ho použijete, tak stačí informovat pracovníky autopůjčovny o tom, že jste doplňoval/la olej a my Vám dovezeme nový olej.

 

Mám právo na náhradní vůz v případě nehody?

V případě, že nejste viníkem nehody, tak Vám přistavíme náhradní vůz, který můžete používat zcela zdarma. V dané situaci všechny náklady budou pokryté z povinného ručení viníka.

V případě, kdy jste viníkem, Vám bohužel nebudeme moci zdarma přistavit náhradní vůz, proto zde v úvahu připadá varianta s krátkodobým půjčením vozů z naší autopůjčovny. Jelikož budete naším klientem, tak od nás získáte i slevu za zapůjčení náhradního vozu.

 

Proč se skládá kauce při dlouhodobém pronájmu?

Kauce slouží jako záruka za to, že v případě nehody bude zaplacena spoluúčast při opravě vozu.

 

Kdo platí spoluúčast při nehodě, ve které je viníkem nájemce?

Spoluúčast bude platit nájemce, popř. bude odčerpaná ze složené kauce. V případě, kdy nájemce není viníkem, tak se mu nebude odčerpávat z kauce nic a všechny náklady na opravu budou zaplacené z pojistky viníka. Navíc Vám bude přistaven vůz, který můžete využívat po celou dobu opravy svého vozu.

 

Nenašli jste odpověď na svou otázku, nebo máte spoustu dalších? Neváhejte se na nás obrátit. Pracovníci autopůjčovny Vám s radostí odpoví do 24h. Přejít na kontaktní údaje.Hodnocení: