FAQ - Vaše otázky při zapůjčení auta

Zapůjčení vozu a doplňků:


Existují nějaká omezení pro zapůjčení auta?

Auto si může zapůjčit jakákoliv osoba, která je starší 21 let a má platný řidičský průkaz déle než 2 roky.

-  Jaká je minimální doba pronájmu?

U nás si můžete půjčit vůz od jednoho dne až po dobu několika měsíců.

Co všechno musím s sebou mít, abych si mohl/mohla půjčit auto?

Při zapůjčení auta musíte s sebou mít originál a kopii občanského a řidičského průkazu, vratnou zálohu (popř. kreditní kartu, na které se dočasně zablokují peníze) a celkovou částku za pronájem.

- Co mám dělat, když si chci zapůjčit auto?

Z našeho vozového parku si vyberte vůz, který Vás zajímá, a potom můžete provést buď online, nebo telefonní rezervaci.  V případě online rezervace dostanete během velmi krátké doby potvrzující email, že Vámi vybraný vůz je zarezervován. Při rezervaci nájemce je povinen nahlásit cestu do zahraničí předem.

- Do jakých států není povoleno cestování s vozidlem?

Cestování s vozidlem je povoleno pouze do státu EU. Vyjímku tvoří bývalé státy Jugoslávie. Je přísně zakázáno cestovat s vozidlem na Ukrajinu, do Bosny a Hercegoviny, Litvy, Ruska, Rumunska, Běloruska, Lotyšska a Srbska. V případě porušení této podmínky má pronajímatel právo vozidlo dálkově zablokovat a nahlásit událost Policii a nahlásit vozidlo k pátrání.

Můžete dopravit auto přímo na mnou zadanou adresu?

Ano. Jeden z hlavních pilířů autopůjčovny Taggart je poskytovat maximální servis našim klientům, a proto Vám nabízíme přistavení a odvoz auta po Praze zdarma.

- Můžu si půjčit vůz, když nejsem z Prahy? Kolik stojí přistavení vozu až k domu?

I s touto variantou počítáme. Přistavení nebo převzetí vozu mimo Prahu stojí 30 Kč + 4 Kč/1km.

- Můžu si nechat přistavit auto na letiště?

Ano, můžeme Vám přistavit auto na letiště. V případě zapůjčení vozu na déle než 5 dnů je přistavení zcela zdarma.

- Jsou auta vybavena sledovacím satelitním zařízením:

všechna auta jsou vybavena sledovacím satelitním zařízením a klient o tom poučen a souhlasí s tím.

Postup pronájmu


Při závazné objednávce bude auto doručeno na klientem určené místo. Během předání klient musí předložit doklady potvrzující totožnost nájemce, následně bude sepsána smlouva o pronájmu dopravního prostředku a vozidlo bude předáno nájemci. Před podepsáním smlouvy nájemce a všichni spolunájemci budou poučeni o podmínkách užívání vozidla a podmínkách cestování s vozidlemdo cizých států. 

V případně pochybností si autopůjčovna vyhrazuje právo vozidlo nepronajmout a nenese žádné náklady s tím spojené. 

Vrácení vozu


- Jak probíhá navrácení vozu?

Náš operátor Vám zavolá předem a domluví se s Vámi, kdy a kde bude náš vůz navrácen.

- V jakém stavu musím vrátit zapůjčené auto?

Ve stejném v jakém byl zapůjčen.  Jelikož zapůjčujeme čisté vozy s plnou nádrží, stejný vůz budeme očekávat i při převzetí.

- Co mám dělat, když nestíhám vrátit vůz v domluvený čas?

Nezoufejte, můžete zavolat našemu operátorovi a domluvit se s ním na jiném čase navracení vozu.

- Můžu vrátit zapůjčený vůz dřív?

Ano. Můžete se domluvit, že půjčené auto vrátíte o několik hodin dříve. V případě, že chcete navrátit vůz o několik dnů dříve, čímž by se změnilo cenové pásmo zapůjčení, potom rozdíl mezi aktuální cenou za den a reálnou cenou bude dopočítán a odečten ze zálohy.

Cena za půjčení, platby a zálohy:


- Jsou ceny v ceníku kompletní?

Ano. Ceny v ceníku jsou kompletní včetně všech pojištění a dálničních poplatků. Jediné, co se neodráží v ceně je DPH, které se odvádí České republice.

- Kolik mě bude stát doprava/vrácení auta po Praze?

Doprava a převzetí vozu po Praze je zcela zdarma

- Jakým způsobem můžu složit zálohu?

U nás si můžete složit zálohu i kreditní kartou. Na rozdíl od jiných autopůjčoven si za to nebereme žádné poplatky a peníze budou na Vašem účtu zablokovány pouze do té doby, než se nám vrátí vůz. Potom budou automaticky uvolněny.

- Je možné si půjčit auto bez zálohy?

Bohužel naše autopůjčovna tuto službu nenabízí. V případě, že jste naším věrným klientem a máte naší věrnostní kartu, můžete si půjčovat auto s 50% vratnou zálohou.

Dopravní situace a poruchy auta:


Kdo platí za opravu auta v případě, že nastane dopravní nehoda?

V případě, že dojde k dopravní nehodě, při které bude auto poškozené, výdaje za opravu (10% nebo min. 10 000Kč) platí nájemce a ostatní výdaje jsou kryté pojišťovnou.

Co mám dělat, když mám poruchu s autem?

Obraťte se na naši non-stop linku na čísle +420 775 592 097 a my Vám pomůžeme danou situaci vyřešit. V případě, že nastane porucha na naší straně, přistavíme Vám náhradní vůz, popř. vrátíme peníze za nevyužitý pronájem.

Co mám dělat, když byl vůz odtáhnut policií?

Zavolejte na číslo 158 a zeptejte se, kam byl zapůjčený vůz odtažen. Potom je zapotřebí auto z daného odtahového parkoviště vyzvednout a uhradit všechny pokuty a náklady. Běžně se cena za odtažení pohybuje od 1 000 – 1 500 Kč a pokuta 1 000 - 2 000 Kč.

Pronájem vozidla firmami


V případě pronájmu vozidla firmou nájemní smlouvu smí podepsat pouze jednatel zastupující firmu nebo osoba jenž má úředně ověřenou plnou moc od jednatele společnosti.