Často kladené otázky k dlouhodobému pronájmu aut

Jak probíhá servisní prohlídka?

Při podpisu smlouvy o dlouhodobém pronájmu a při předání vozu bude nájemce písemně informován o tom, kdy by měl vůz projít servisní prohlídkou. Až se bude tato doba blížit, tak se s námi dohodnete na datu a času prohlídky. V den prohlídky Vám zapůjčíme náhradní vůz, který můžete zcela zdarma používat po celou dobu servisní prohlídky Vašeho vozu. Po provedení servisní prohlídky se nájemci vrátí zpátky jeho vůz a pracovníci autopůjčovny vyzvednou náhradní vůz.

Jak probíhá výměna pneumatik?

Výměna pneumatik probíhá na stejném principu jako servisní prohlídka. Zákazník/nájemce bude kontaktován autopůjčovnou a společně se domluví na termínu, kdy se provede výměna pneumatik. Zároveň je během výměny zákazníkovi přistaven náhradní vůz, který může zdarma využívat.

Co mám dělat, když se mi rozsvítila kontrolka oleje?

V případě, že se Vám rozsvítila kontrolka oleje, ale stále ještě není zapotřebí dělat servisní prohlídku, je nutno pouze doplnit olej. V tomto případě jsou tu 2 možnosti:

  1. Je-li to možné, tak se domluvte s pracovníkem autopůjčovny na doplnění oleje. Většinou se naši pracovníci do 2 hodin dostaví na dohodnuté místo a doplní potřebné množství oleje. V rámci zkvalitňování našich služeb je daná akce zcela zdarma.
  2. Pokud to není možné (jste mimo město), tak každý vůz je vybaven jedním litrem oleje, který můžete použít kdykoliv na doplnění. Olej se nachází v kufru vedle náhradního kola. Až ho použijete, tak stačí informovat pracovníky autopůjčovny o tom, že jste doplňoval/la olej a my Vám dovezeme nový olej.

Mám právo na náhradní vůz v případě nehody?

V případě, že nejste viníkem nehody, tak Vám přistavíme náhradní vůz, který můžete používat zcela zdarma. V dané situaci všechny náklady budou pokryté z povinného ručení viníka.

V případě, kdy jste viníkem, Vám bohužel nebudeme moci zdarma přistavit náhradní vůz, proto zde v úvahu připadá varianta s krátkodobým půjčením vozů z naší autopůjčovny. Jelikož budete naším klientem, tak od nás získáte i slevu za zapůjčení náhradního vozu.

Proč se skládá kauce při dlouhodobém pronájmu?

Kauce slouží jako záruka za to, že v případě nehody bude zaplacena spoluúčast při opravě vozu.

Kdo platí spoluúčast při nehodě, ve které je viníkem nájemce?

Spoluúčast bude platit nájemce, popř. bude odčerpaná ze složené kauce. V případě, kdy nájemce není viníkem, tak se mu nebude odčerpávat z kauce nic a všechny náklady na opravu budou zaplacené z pojistky viníka. Navíc Vám bude přistaven vůz, který můžete využívat po celou dobu opravy svého vozu.

Nenašli jste odpověď na svou otázku, nebo máte spoustu dalších? Neváhejte se na nás obrátit. Pracovníci autopůjčovny Vám s radostí odpoví do 24h. Přejít na kontaktní údaje.