Proč si půjčit auto do Chorvatska34croatia

Chorvatsko láká každým rokem víc a víc českých turistů svou dostupnosti a nádhernou přírodou. Jak se tam ale dostat? V následujícím článku Vám ukážeme, že překvapivě půjčení auta do Chorvatska je nejlevnější a nejpohodlnější variantou jak si užít cestu do Chorvatska a dovolenou na maximum.

Tak proč si půjčit auto do Chorvatska a kde?

Samozřejmě do Chorvatska se dá jet vlakem, autobusem nebo letadlem. Velkou nevýhodou těchto způsobů je ale mnohem nižší mobilita při cestování. Navíc, do místa pobytu je ještě musíte dostat taxíkem, což způsobí další náklady. Pokud ale nechcete být zavřený na hotelu a krásami Chorvatska procestovat, máte možnost si půjčit auto v České republice anebo pak přímo na místě. 

Půjčení auta po příjezdu do Chorvatska podle nás se Vám ale moc nevyplatí. Zaprvé, nejdřív se do Chorvatska budete muset dostat a zaplatit tak za cestu vlakem, autobusem nebo letadlem. Pak budete muset najit autopůjčovnu, která by Vám vůz zapůjčila, což v hlavní sezóně může být celkem problém kvůli tomu že auta jednoduše nebudou. Podle některých zdrojů je lepší si tam auto rezervovat až několik měsíců předem. V Chorvatských autopůjčovnách navíc existují věkové omezení (nelze do 21 let, ve věku 21-24 pak za příplatky). Kauce za auto se pohybuje mezi 4002000 EUR, a podle referenci se k Čechům chovají jako k turistům a snaží se na nás vydělat jakýmkoliv způsobem. Musíte také vždy mít u sebe platební kartu a dostatek prostředků na ní, aby pronájem auta byl vůbec možný.

V české autopůjčovně si naopak můžete bez problému pronajmout auto a vyrazit na cestu. Sice zaplatíte za palivo, což ale určitě nebude dražší než kupovat jízdenky/ letenky i pro menší rodinu. Výhodou pak je, že si cestu naplánujete sami podle svých představ. Chcete se po cestě zastavit v Ljubljaně nebo Záhřebu? Nebo dokonce udělat menší zajížďku do Vídně? Jen si to zadejte do navigace a vyražte! Navíc, české autopůjčovny většinou nemají věkové omezení ani poplatky za druhého řidiče. Půjčení auta do Chorvatska v české autopůjčovně je tím pádem levnější a ve mnoha smyslech pohodlnější způsob cestování.

 

Jak se do Chorvatska dostat?

Existuje několik oblíbených tras, každá z kterých má svoje výhody a nevýhody. Některé jsou kratší ale zpoplatněné, naopak jiné jsou o něco delší ale mají nižší poplatky. Kterou trasu si vyberete je zcela na Vás, podle toho jaké památky a města po cestě máte zájem navštívit. 

Níže uvedené ceny jsou orientační, celková částka se může lišit podle aktuálního ceníku za zpoplatněné dálnice a spotřeby vašeho konkrétního auta. Je lepší před odjezdem zkontrolovat aktuální situaci na dálnicích, abyste nebyli nepříjemně překvapené.

 

Trasa 1 - přes České Budějovice, Linz, Záhřeb- do Splitu

Rychlejší trasa která mine dálnici D1, kde ale zaplatíte o něco víc za dálniční poplatky. 

Obr. 1- PHA- Linz- Zahřeb- Split

Trasa 1

Předpokládaná doba jízdy

10-11 hodin

Vzdálenost

1036 km

Poplatky

2200 Kč

Palivo

3200 Kč

Celkem:

5400 Kč

                                                                                                       Trasa 2 - přes Vídeň, Zagreb- do Splitu

Obr. 2 - PHA- Vienna- Zahřeb- Split

Trasa 2

Předpokládaná doba jízdy

12 hodin

Vzdálenost

1100 km

Poplatky

3200 Kč

Palivo

1800 Kč

Celkem:

5000 KčTrasa 3 - přes Brno, Bratislavu, Záhřeb- do Splitu

Obr. 3 - PHA- Brno- Blava- Zahřeb- Split

Trasa 3

Předpokládaná doba jízdy

11,5-12 hodin

Vzdálenost

1150 km

Poplatky

2000 Kč

Palivo

3500 Kč

Celkem:

5500 Kč

Na co si musíte dát pozor při cestě autem

Při cestování autem do Chorvatska musíte mít jistotu, že auto je spolehlivý a že se Vám s vozem po cestě nic nestane. Anebo, přinejhorším, že máte kompletní pojištění a asistenční podporu, aby se ten problém co nejdřív vyřešil a nepokazil Vám zaslouženou dovolenou. Takže i pokud vlastníte auto, ale je starší a nemáte jistotu, že vydrží cestu tam a zpátky bez poruch, vyplatí se do Chorvatska půjčit novější auto, které by navíc bylo pojištěné v celé EU. Bezproblémová cesta a užitá dovolena Vám rozhodně pokryje náklady na půjčení vozu.

Pokud se rozhodnete, že si na dovolenou pronajmete auto z autopůjčovny, musíte dát pozor na několik důležitých věcí.

 • Auto musí být v dobrém stavu a najeto maximálně 60-70 tkm. Jen v tomto případě eliminujete riziko poruchy vozidla po cestě na minimum;
 • Cena pronájmu by měla zahrnovat také pojištění po celé Evropské Unii, asistenční a poradenské služby pojišťovny a samotné autopůjčovny, a další doplňkové služby;
 • Dejte pozor na skryté poplatky, jako například zpoplatněná cesta do zahraničí anebo zpoplatněný druhý řidič;

Víc o tom, jak se nenechat napalit v autopůjčovně, se dozvíte z článku “Jak si vybrat správnou autopůjčovnu”. 

Výhody půjčení auta do Chorvatska s autopůjčovnou Taggart

Autopůjčovna Taggart je na trhu již přes 10 let a jen v roce 2018 naši klienti najeli 12 342 945 bezproblémových kilometrů. V naši flotile evidujeme pouze nové/ zánovní vozy na které můžete opravdu spolehnout při cestě do zahraničí, navíc máte v ceně celý balíček služeb, který Vám zaručí, že se Vám nic během dovolené nepokazí. Při půjčení auta do Chorvatska s autopůjčovnou Taggart získate následující výhody:

 • pouze nové/ zánovní vozy ve flotile, na které můžete opravdu spolehnout;
 • osobní vozy a dodávky, navigace, boxy na střechu a další doplňky;
 • flexibilní tarify s limitem i bez limitů najetých kilometrů;
 • žádné skryté poplatky: cesta do zahraničí není zpoplatněná, služba “druhý řidič” je již v ceně;
 • pojištění v celé Evropské Unii (za výjimkou Rumunska a Bulharska);
 • asistenční služby od pojišťovny v rámci EU;
 • NON-STOP asistenční služba na tel. +420 775 592 097;
 • dálniční známka po ČR;
 • přistavení auta po Praze ZDARMA během pracovní doby, pak za malý příplatek;
 • při pronájmu stačí jen zaplatit nájemné a vratnou kauci, mít u sebe platný občanský a řidičský průkaz

 

Spočítat pronájem automobilů

 


Pokud tedy plánujete cestu do Chorvatska půjčeným autem, autopůjčovna Taggart Vám nabídne ty nejlepší vozy a doplňkové služby, ať nemusíte mít strach že se Vám něco během cesty stane a pokazí dovolenou. Pro objednání auta stáčí objednat auto přes online formulář, napsat email na info@taggart.cz anebo zavolat na naši nonstop infolinku +420 775 592 097.