7 tipů, se kterými při pronájmu auta ušetříte tisíce korun

Chcete si pronajmout auto, ale bojíte se, že se cena vyšplhá nebezpečně vysoko? Nemusíte mít strach! Máme pro vás jednoduchý návod, který vám pomůže rozpoznat výhodnou nabídku a vybrat si tak, abyste ve výsledku zaplatit až o tisíce korun méně. Přečtěte si našich 7 tipů z praxe, s nimiž se v nabídkách autopůjčoven budete orientovat jako profesionál.

Jak ušetřit  při pronájmu auta

Ať už hledáte pronájem vozů třeba na týden, nebo na několik měsíců, určitě se vám budou hodit rady, jak a na čem ušetřit.

1) Vyberte si menší auto

Každá autopůjčovna má v nabídce široké spektrum aut – od sporťáků, přes rodinné multivany, po luxusní SUV. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vsadit na menší ekonomická auta, u kterých je pojištění a samotná kauce nižší – od 10 000 Kč za menší vozy až do 50 000 Kč u luxusních vozů. U nás v autopůjčovně Taggart si můžete pronajmout třeba praktický Hyundai i30 od 300 Kč za den.

2) Rezervujte si auto včas

Kdo dřív přijde, ten platí méně. A to platí celoročně. Pokud dopředu víte, že budete za pár týdnů potřebovat auto, doporučujeme rezervaci provést co nejdříve. Nejenže zamezíte riziku, že vybrané auto už nebude k dispozici, ale také ho dostanete za výhodnější cenu. Naopak u last minute nabídek se může pronájem pěkně prodražit – zejména v letní sezóně, kdy je o službu velký zájem.

TIP: Přečtěte si, jak na last minute pronájem auta.

3) Zjistěte, jaké služby máte v ceně

Předtím, než přejdete k podpisu smlouvy, se ujistěte, jaké služby pronájem zahrnuje. Některé autopůjčovny chtějí co nejvíce ušetřit, a proto do pronájmu obsáhnou jen holé minimum. To znamená, že například pojištění nebo servis (v případě poruchy) si už musíte hradit sami. U nás v Taggartu se vám tohle nestane. Součástí ceny pronájmu je servis, kompletní pojištění, nebo dokonce česká dálniční známka.

4) Pronajměte si auto na delší dobu

Možná vás to překvapí, ale za pronájem auta na delší dobu můžete zaplatit stejně, nebo dokonce méně než za krátkodobý pronájem. Jak je to možné? Autopůjčovny preferují dlouhodobý pronájem, protože pak nemusí shánět nové zákazníky. Třeba u nás za měsíční pronájem auta zaplatíte stejnou částku jako za 19 dní, což už se vyplatí v situacích kdy nevíte zda potřebujete vůz na 3 týdny nebo měsíc. Pokud plánujete, že budete potřebovat vůz na pár měsíců, tak na dlouhodobém pronájmu auta skutečně ušetříte.

5) Před návratem auta doplňte benzín

Věděli jste, že některé autopůjčovny si za vlastní doplnění benzínu či nafty účtují až o 10 % více, než jaká je cena paliva? Abyste se vyhnuli vyšší ceně, doporučujeme vrátit auto přesně v takovém stavu, v jakém jste ho dostali. Takže pokud během pronájmu projezdíte 1/3 nádrže, zastavte se cestou na čerpací stanici a dotankujte zbytek.

6) Vraťte auto včas

Jeli jste na dovolenou, uvízli v kolonách a nabrali takové zpoždění, že auto jste do půjčovny nakonec vrátili o 1 den déle? Stane se, říkáte si… Jenže autopůjčovny to vidí jako další příležitost, jak si naúčtovat více, a za pozdní vrácení můžete dostat pěkně tučnou pokutu. V Taggartu se nicméně podobných situací bát nemusíte. Pokud nám prodlení oznámíte včas, budeme se v rámci našeho proklientského přístupu snažit najít vstřícné a finančně výhodné řešení.

TIP: Víte, že pronájem auta budete potřebovat prodloužit? Pokud se s tímto požadavkem dopředu na autopůjčovnu obrátíte, ve většině případů vám vyjde vstříc. Obvykle platí, že čím větší autopůjčovna, tím méně starostí s prodloužením bude.   

7) Zjistěte si dopředu veškeré poplatky

Levná nabídka, která nakonec vyjde pěkně draho – to je noční můra nejednoho pronajímatele. Příčinou jsou skryté poplatky, s nimiž se často setkáte u neférových autopůjčoven. Poplatek můžete schytat například za cestu do zahraničí, za jízdu po dálnicidruhého řidičí, povinného čištění vozu i za havarijní pojištění nebo za rychlojízdu atd.. Hodně často se taky účtují nepřiměřené náklady za opravu, kdy od nepoctivné autopůjčovny dostanete za drobný škrábánec 30 000 Kč pokutu. U nás v autopůjčovně Taggartu vám nic takového nehrozí. Se zákazníky jednáme na rovinu – ceny za auta jsou naprosto transparentní a dopředu vás s nimi seznámíme.

TIP: Rádi byste si půjčili auto na dovolenkové cesty do zahraničí? Inspirujte se našimi tipy, jak na pronájem auta na dovolenou.

Zajímá vás více informací? Dejte nám vědět

Potřebujete se poradit ohledně výběru auta? Máte dotazy k dlouhodobému či krátkodobému pronájmu vozů? Neváhejte se nám ozvat. Naši odborníci vám rádi poradí, na čem můžete ušetřit, a doporučí vám modely, které se vejdou do vašeho rozpočtu

 

Spočítat pronájem automobilů