Půjčení auta na dovolenou do zahraničí

Půjčovna aut na dovolenou

Plánujete cestu do zahraničí a hledáte kvalitní půjčovnu aut na dovolenou? Zvažujete výlet ve větším počtu lidí a zda by se nevyplatilo půjčení vícemístného vozů? Ať už jste fyzická nebo právnická osoba, jedete sám, s kolegy, rodinou nebo s kamarády, autopůjčovna Taggart pro Vás připravila článek jak si správně půjčit auto a nezkazit si svojí  vysněnou dovolenou. 

Jak si vybrat správnou půjčovnu aut na dovolenou

Většina lidí při výběru půjčovny aut na dovolenou postupuje zcela od konce a to tak, že si u pár autopůjčoven najdou auta, která jím dávají smysl, aby potom zjistili, že tyto půjčovny aut nepovolují cesty do jimi plánovaných státu nebo nabízí tarify, které se jim zcela nevyplatí. Jelikož každé léto radíme několika tisícům zájemcům jak správně postupovat, tak se tým autopůjčovny Taggart rozhodl pro Vás připravit jednoduchý a spolehlivý postup, který Vám ušetří na čase a penězích.

Postup jsme shrnuli do čtyř kroků, které následně podrobně rozepíšeme: 

 1. Hrubý plán dovolené. Před tím, než začnete jakýkoliv výběr autopůjčovny, tak si udělejte hrubý plán vlastní cesty a to DO JAKÉ a PŘES JAKÉ země pojedete, KDY, NA JAK DLOUHO, POTŘEBNÝ POČET KM. 
 2. Výběr autopůjčovny. Zjistit si jaké autopůjčovny povolují cesty do zahraničí, s jakými příplatky, tarify, možnosti prodloužení, storno poplatky a hlavně asistenčními službami v zahraničí. V neposlední řadě hodně napoví zkušenosti klientů. 
 3. Kvalitní auto na dovolenou, které bude dostupné ve Vašem termínu
 4. Objednávejte s předstihem

Hrubý plán Vaší dovolené

Jako zcela první čím byste měli začít před tím, než začnete vůbec řešit půjčení auta na dovolenou je udělat hrubý plán Vaší cesty a klíčové je zodpovědět si na pár otázek, které následně budou navazovat na ostatní body:

 • Do jaké a přes jaké země pojedeme? Je to velmi důležité znát, protože půjčovny aut mají velmi striktní podmínky ohledně povolených států a v případě, že je porušíte, tak Vám auto  může zabavit místní nebo mezinárodní policie. Skončíte na výslechu a budou padat desetitisícové pokuty. I kdyby se tak nestalo tak v případě, že by se Vám něco přihodilo ve státě, který není povolen, autopůjčovna nemusí mít v tom státě pojištění, asistenční služby ani další zabezpečení a proto jakákoliv technická nebo havarijní asistence by nebyla možná. A jelikož by došlo k porušení podmínek, tak ze zákona vzniklé náklady by dolehli na Vás jako na nájemce. 
 • Jaká je povinná výbava ve státech, do kterých a přes které pojedu? Povinné výbavy se liší a když  Vás potom zastaví policie a zjistí, že v autě nemáte povinnou výbavu pro daný stát, tak z toho může být velmi tučná a zcela zbytečná pokuta. Většina půjčoven v případě, že jím řeknete kam jedete a co potřebujete, tak by neměli mít problém Vám těch pár vest nebo hasičák navíc, vložit do auta. 
 • Kdy a na jak dlouho plánuji jet do zahraničí? Je to velmi důležité otázka, protože na základě toho budete přesně vědět na kolik dní budete potřebovat pronajmout vůz. 
 • Budu potřebovat prodloužit dobu pronájmu? Převážná většina autopůjčoven obzvlášť těch malých, takové prodloužení velmi silně a draze pokutuje. 
 • Kolik km plánujeme ujet? Odpověď na tuto otázku Vám pomůže ušetřit opravdu hodně peněz. Na trhu je velký výběr půjčoven s tarify s limitem km a bez limitů. V případě, že víte, že byste se vešli do tarifu s limitem, tak je úplně a zcela zbytečné připlácet za dražší tarif bez limitů, když víte že to nevyužijete!!! Když nemáte jistotu v tom kolik najedete, tak můžete zároveň zjistit jaké jsou podmínky překročení zaplaceného limitu. V neposlední řadě z toho jaký vůz si budete půjčovat, tak můžete zjistit jaká bude i spotřeba paliva daného vozu, což je další způsob jak ušetřit. 

Jakmile máte odpoveď na těchto 5 jednoduchých otázek, tak potom můžete směle začít hledat autopůjčovnu, která Vám poskytne potřebný vůz. 

Výběr autopůjčovny, na jaké služby a podmínky se musíte zaměřit při cestě na dovolenou

Obecný výběr správné a spolehlivé autopůjčovny můžete najít v našem článku zvlášť - Jak si vybrat správnou autopůjčovnu, ale zde to rozšíříme o autopůjčovny a služby, které jsou spojené se zahraničím a cestami na dovolenou. Zde je seznam otázek, na které se vždy musíte zeptat autopůjčovny, aby jste si nezkazili dovolenou: 

 • Do jakých státu a přes jaké státy je povoleno jezdit s vozidly autopůjčovny? Zcela nejdůležitější otázka, protože v případě, že autopůjčovna nepovoluje se svými automobily jezdit do státu kde plánujete dovolenou, tak je zcela zbytečné pokračovat a  hledat další informace u této půjčovny. Žádná autopůjčovna výjimky dělat nebude nebo to mají zakázané z racionálního důvodu např. protože tam neplatí pojištění, asistence nebo záruka mobility atd.
 • Je zapůjčení automobilů s cestou do zahraničí dodatečně zpoplatněn? Většina půjčoven aut má cestování do zahraničí jako zpoplatněnou službu, což jsou pro Vás dodatečné náklady. 
 • Platí nabízené služby a tarify i v zahraničí? Případně, vztahuje se to na státy kam jedu? Na trhu jsou zcela různé podmínky a často se můžete setkat s tím, že to co platí v ČR, tak nebude platit v zahraničí. S tím je spojena i další otázka
 • Jaké pojištění máte v zahraničí? Jaká je tam spoluúčast a asistenční služby? Je to velmi důležitá otázka, protože v případě, že se něco stane, tak musíte mít jistotu, že jste v maximální možné míře krytý proti vzniklým nákladům a nastalou situaci dokáže Vámi vybraná půjčovna aut vyřešit. Zároveň je důležité chápat na co vše a za jakých podmínek jste krytý. Letištní půjčovny Vám nabízí levný pronájem auta, ale pouze se základní pojistkou a velmi vysokou spoluúčastí a depozitem. Kkdyž potom k tomu přidáte další připojištění, tak mnohokrát jste na tom dráž než u jiných firem. 
 • Jaké jsou podmínky prodloužení nájmu a jak se bude počítat doplatek? Z naší interní statistiky cca 17% klientů potřebovali z různých důvodu prodloužit svůj pronájem během letní dovolené o pár dní. Převážná většina autopůjčoven obzvlášť těch malých takové prodloužení velmi silně a draze pokutuje, protože nejspíš v sezonu už na to mají jinou objednávku a s Vaším autem již počítají. Poté musí klientovi sehnat jiný vůz a většinou dražší nebo úplně jeho objednávku zrušit atd..
 • Jaké nabízíte kilometrové tarify? Na trhu je spousta půjčoven, které  nabízí pronájmy s limitem nebo zcela bez limitů. Je lepší vzít i byť za stejnou cenu novější vůz s limitem, když víte, že Vám bude stačit a bude mít nižší spotřebu, než zbytečně jít do bez limitů u staršího vozu s vyšší spotřebou a zcela nejistou spolehlivostí. 
 • Jste schopni garantovat vybraný vůz a jeho stav nebo jenom kategorii? Hodně častá otázka klientů, kteří si půjčují auto na letišti. Je to dáno tím, že spousta mezinárodních půjčoven Vám pouze garantují kategorii a převodovku a nikoliv samotný vůz a potom jsou při předání překvapení, protože místo vozů s velkým kufrem dostanou vůz stejné třídy a karoserie, ale s podstatně menším kufrem atd.. 
 • Jaké jsou storno podmínky a zda musím platit napřed? Poslední dobou velmi oblíbený způsob nepoctivých autopůjčoven a tpůjčoven na letišti je požadovat celou platbu předem a v případě zrušení účtovat storno poplatek s odůvodněním administrativních nákladů atd. Seriózní půjčovny chápou, že i v předcovidové době byli různé důvodů proč jste museli zrušit dovolenou a rozhodně to přece žádnou radost tomu člověku nedělá. Proto nepožadují platbu předem a většinou akceptují storno do 24 hodin od předání. V neposlední řadě, když není platba předem, není co strhávat. V sezonu kvalitní a prověřené půjčovny nemají problém toto auto dál pronajmout.
 • Je cena zvýhodněná za určitých podmínek nebo konečná? V dnešní době taky oblíbený trik půjčoven dát Vám lepší cenu napřed a potom za různé věci Vám upravit cenu pronájmu. 

Méně důležité otázky ohledně při zapůjčení auta do zahraničí, ale můžou Vám ušetřit peníze nebo zpříjemnit cestu:

 • Jaké jsou další poplatky? Druhý řidič, čištění auta atd. 
 • Smí se ve Vašich vozech kouřít? Opravdu Vám bude pohodlné jet delší cestu ve voze, který před Vámi měli kuřáci?
 • Předávají se vozy čisté a s plnou nádrží?
 • Jedu do švýcarska a mají tam jiné požadavky na povinnou výbavu, dokážete mi to prosím do vozu dodat?

Poučte se z chyb ostatních klientů

Jednou z nejdůležitějších věci při výběru spolehlivé autopůjčovny jsou zkušenosti ostatních klientů. Dobrou zpětnou vazbu můžete zjistit z google profilu/google maps dané půjčovny nebo na firmy.cz od společnosti Seznam. Zde Vám doporučujeme, aby jste se zaměřili na půjčovny s aspoň 200+ referencemi a hodnocením nad 4,2*. Udělejte si chvílí čas a primárně si přečtěte ty negativní recenze a jakým způsobem na ně majitel reaguje a jak se staví k problémum a zpětné vazbě klientů. Berte to tak, že se stejně bude chovat i k Vám v případě problému. Pozitivní reference se spoustou profesionálních fotek Vám spíš napoví, že nejsou reálné a když je počet referencí poměrně malý, tak to sice neznamená, že půjčovna je špatná, ale spíš že má málo zkušeností. Vezměte jednoduchý příklad. Autopůjčovna Taggart Praha za 11 let obsloužila víc jak 25 000 různých klientů a pouze 1600 z nich nechalo referenci na googlu nebo firmy.cz. 

 

Výběr kvalitního auta na cestu je klíčový

Máte obavy, že si půjčíte nekvalitní starší auto, které Vám pokazí dlouho plánovanou dovolenou nebo cestu do zahraničí? Bohužel tyto obavy jsou zcela oprávněné. Výběrem autopůjčovny to nekončí a je zapotřebí se podívat, co Vám nabídnou a snažit se najít co nejvýhodnější vůz i byť na úkor lehkého zdražení. Trh autopůjčoven je velmi široký a můžete si vybrat mezi různými typy půjčoven automobilů a jejích cenovými nabídkami. Se starším vozem sice můžete ušetřit 10-15% z ceny pronájmu, ale to co většinou ušetříte na nájmu, tak se většinou zvýší ve spotřebě a hlavně zvýšíte riziko problému. Z tohoto důvodu výběr kvalitního auta na dovolenou je velmi klíčový a autopůjčovna by Vám měla být schopna odpovědět na pár základních otázek:

 •  Jak jsou staré vozy a kolik mají najeto? Zde se nenechte nachytat na hlášky autopůjčovny, že "vozidlo k pronájmu v perfektním technickém stavu” nebo “100% technický stav” atd.. Zamyslete se. Jaká je pravděpodobnost, že vozidlo, které je v krátkodobém pronájmu víc jak 5 let a vystřídalo se na něm 100 různých typu klientů od nováčku po zkušené, kteří najeli i byť pouze 120t km, může být ve 100% technickém stavu? V případě, že půjčovna něco takového tvrdí nebo prohlašuje, tak je to zcela lež. 5ti letý vůz z krátkodobé půjčovny má stejný stav jako 10ti letý vůz od normálního člověka, který na něm najel 350t km. Opravdu chcete s takovým vozem jet na svou dovolenou s rodinou do zahraničí? Zde platí jedna hláška jednoho anglického moderátora, že nejrychlejší a nejterénější vůz je vždy z půjčovny a je jedno jaký model. ;) S tím je spojená další otázka
 • Jakým způsobem se bude řešit technická závada na vozidle? Když vůz je zánovní, tak je velmi malá pravděpodobnost velkého poškození, které by ovlivnilo Vaší dovolenou. Ano, softwarová nebo drobná chyba se může vyskytnout, ale nebude se jednat o problém s motorem, převodovku atd. Prostě to neovlivní Vaší dovolenou a to je přece cíl. Zároveň většinou vozy v záruce mají tovární asistenci nebo mobilitu v rámci EU. Tím pádem i kdyby nastal nějaký problém, tak jsou tu možnosti řešení. 

Kvalitní autopůjčovna má na výběr co nejnovější vozy, u kterých může garantovat v maximální možné míře jejích spolehlivost. Žádný starší vůz Vám takovou spolehliovst garantovat nemůže. 

 

4. Chcete ušetřít? Objednávejte s předstihem!

Jako poslední, ale neméně důležitou věci při pronájmu auta na dovolenou, je objednávat vozidlo s předstihem!!! V letní sezonu spousta lidí schání auta a většina autopůjčoven i v Praze má obsazenost flotily 90%. Když najdete kvalitní půjčovnu aut, u které zároveň budete chtít objednat, tak když to udělate na poslední chvílí, tak nejspíš nastanou 2 věci:

 • Ty levnější vozy budou přednostě předrezerovavné nebo pronajáté a proto byste museli sáhnout po dražším voze. 
 • Zároveň celkové ceny budou dražší, protože v sezoně (od května do půlky září) většina autopůjčoven zdražuje a tím reáguje na poptávku 

Z těhcto důvodu věnujte pozornost včasnému objednání vozu. Kvalitní autopůjčovna Vám již jednou slíbený a rezervovaný vůz, nezmění a v případě, že něco nastane a vy to klidně i dva dny před dovolenou zrušite, tak nebude mít problém Vám to zrušit zdarma. V létě se otáčejí auta klidně i ten samý den. 

Upřímně věříme, že vám tento článek pomůže a zabrání případným problémům během dovolené.

 

V rámci požadovaných kritérií jsme dole sepsali jednoduché odpovědí na služby a jaký přístup můžete očekávat od autopůjčovny Taggart Praha.

Autopůjčovna Taggart a celý její tým rozumí tomu, že dovolená pro každého člověka je velmi důležitá a neděje se často. Klademe velký důraz na spolehlivost našich aut a kvalitu našich služeb. Řídíme se heslem “Nezapůjčíme Vám vozy, které bychom si sami nepůjčili”- je to základ, na kterém je postaven přístup Taggartu. Jen za rok 2021 naši zákaznici najeli 14 682 002 bezproblémových kilometrů po celé Evropské Unii!

 • Půjčení auta do zahraničí je BEZ dodatečného poplatků a můžete cestovat v rámci EU s vyjímkou RUMUNSKA a Bulharska. S vozy můžete jet i do Švýcarska a Británie a v případě, že potřebujete do chorvatského Dubrovníku, tak není problém udělat krátký přejezd přes Bosnu.
 • Jelikož jsme jedna z největších půjčoven, která jenom pro krátkodobé pronájmy aut disponuje flotilou víc jak 300 aut, tak u nás můžete prodloužit požadovanou dobu nájmu za standardní denní sazbu bez přirážek nebo navýšení.
 • V naší nabídce najedete 2 typy tarifu pro krátkodobý pronájem a to levnější s limitem 200km x počet dnů nebo tarif bez limitů. Tarif bez limitů do zahraničí platí od 6 dne pronájmu, jinak se to počíta jako 300km/den. 
 • Ceny jsou konečné a nemění se od toho zda nám vrátíte vůz špinavý, nebo když jste občas musel jet rychleji. Nemáme příplatek za dalšího řidiče, nebo cesty do zahraničí. 
 • Máme flotilu zánovních vozů v tovární záruce s průměrným nájezdem kolem 18 000 km a stáří 16 měsíců, kde Vám přímo garantujeme model auta, který jste vybrali na svou dovolenou. 
 • Všechny ceny jsou včetně kompletní pojistky(povinné ručení, havarijní pojištění se spoluúčasti pouze 5% min. 5000 Kč a čelní sklo pouze za 1000 Kč) a to v rámci povolených státu EU s tím, že navíc máte připojištění asistence v zahraničí a tovární záruku mobility
 • Všechny podmínky a postupy můžete najít u nás na webu ve smluvních podmínkách nebo v sekci FAQ
 • Změnili se Vám plány a potřebujete zrušit objednávku. Není problém. Dejte nám to s předstihem vědět a my Vám to ZRUŠÍME ZDARMA. V případě, že jste zaplatili nájem a/nebo kauci předem bankovním převodem, tak CELÁ ČÁSTKA SE VÁM VRÁTÍ NA ÚČET do 2 pracovních dnů
 • Víc o zkušenostech našich klientů můžete přečíst u nás na profilu Autopůjčovna Taggart Praha na Googlu nebo na profilu na Firmy.CZ od Seznamu. 

V neposlední řadě, autopůjčovna Taggart NEPOŽADUJE PLATBU PŘEDEM a v případě potřeby MŮŽETE KDYKOLIV ZDARMA ZRUŠIT REZERVACI I KLIDNĚ 24 HODIN PŘED PRONÁJMEM. 

Potřebujete půjčení auta do zahraničí nebo dovolenou a chtěli byste se podívat na přehled naší flotily a kolik by to stálo? Není problém. Připravili jsme pro Vás dole rychlou a přehlednou kalkulačku s konečnými cenami. Stačí zadat datum a předpokládaný čas a vyjede Vám kompletní a přehledný ceník dle tarifu na celou flotilu. Konečný datum můžete kdykoliv změnit i už vytvořené poptávky.

 

Spočítat pronájem automobilů

 

nebo nám můžete zavolat na číslo +420 775 592 097 nebo napsat na mail: info@taggart.cz